Listopad 2017

Jak jsem fotila akty

30. listopadu 2017 v 17:49 | Kim |  Ze života
Vžijte se do mé situace: Jsem poprvé v cizím bytě na kraji Prahy. Majitele bytu jsem poznala přesně před sedmi dny v Univerzitním klubu na sklence vína. Majitelem je fotograf. A tenhle fotograf mi právě podává župan se slovy: "Svlékni si i spodní prádlo!" Možná někomu z Vás přijdu jako úplný magor, že do toho jdu a někdo z Vás si říká: "Ta je ale odvážná", ale musím přiznat, že i já jsem v hlavě měla jedinou myšlenku: "ZDRHEJ!" Ale neutekla jsem. Svůj lajf se snažím žít stylem, že žijeme len raz, ale co si budeme povídat, v tu chvíli jsem měla vážně nahnáno. Zhluboka jsem se nadechla a vypadlo ze mě: "Nebyla by sklenka vína?" Ale spíš jsem měla na mysli celou láhev. A právě takový zmatek mi koloval v hlavě, když jsem fotila akty...
(Jedna z prvních fotek, takže vám neukážu můj nervózní výraz...)

Nejspíš si říkáte, jak jsem se k tomu vůbec dostala.. To bylo takhle: Jeden úterní večer jsem měla sraz se Scarlett, plánovaly jsme jen posedět a popít víno. Ta si ale myslela, že se dokáže rozdvojit a být na dvou místech naráz, protože si domluvila sraz s dalšími lidmi a došlo jí to, až když jsem jí zavolala se slovy "Kde sakra vězíš?!" Vyděšená Scarlettzačala improvizovat, jako že to má všechno na háku jako obvykle a navrhla, že se všichni sejdeme na céčku (nášoblíbený Univerzitní klub) a dáme víno. Měla jsem sto chutí jí říct ať už si to někam píše, protože nezodpovědnost je její druhý jméno (asi jí k Vánocům pořídím diář). No co si budeme povídat, netěšila jsem se! Představovala jsem si dámskou jízdu,potom případně nějaký ten tanec na "kruháči" a neměla jsem chuť se seznamovat s dalšími lidmi, ale nakonec jsem šla..

KAMILE DEBILE aneb chci být víc než tvoje děvka

27. listopadu 2017 v 17:32 | Scarlett |  Špatné rande
Sedím před otevřeným poznámkovým blokem a snažím se vymyslet článek. Vždycky si svoje myšlenky sepisuju na papír a pak až do elektronické podoby. Na papíru psané ručně se mi zdají skutečnější… Mám chuť psát, velkou chuť, ale věci, co mě napadají, jsou všechny stejně depresivní a na jedno brdo. Tohle má být pozitivní, takže nemůžu psát články jako sarkastická potvora. Možná bych potřebovala sklenku vína… Dřív jsem si k psaní článků otevřela lahvinku a šlo mi to vskutku od srdíčka. Ale víno už nepiju a je pondělí dopoledne, takže…

Mám tolik nápadů, o čem psát, ale netuším, kde začít. Chci vám povyprávět o mé práci, přátelích, o škole… ale nejvíc ze všeho (tak jako každá single holka) teď řeším vztahy. Takže budu psát o vztazích.
Na vztahy jsem špatná, hodně špatná. Vlastně neznám nikoho horšího ani nikoho, kdo by se mi alespoň přibližoval. Neumím vyjadřovat city a opětovat lásku a zamilovávám se do těch nejhorších typů. Jednu takovou příhodu mám teď za sebou a jen mě usvědčila v tom, že chlapi jsou prostě jiný živočišný druh a nejde jim vidět do hlavy.

Jak to vlastně začalo?

10. listopadu 2017 v 13:45 | Kimberly & Scarlett |  Ze života
Nápad založit blog se v našich hlavičkách zrodil jednu deštivou středu. Po pár pivech a pizze jsme se vydaly na povinnou přednášku z ekonomiky, ale našim plánem bylo jen pípnou ISICem docházku, a pak to zakotvit někde v hospodě na horké griotce. Horká griotka je totiž v takovém počasí naprostá nutnost.
Už jsme vycházely ze dveří budovy, když zapípal mobil. Psal kamarád: "Posílá papír s docházkou…"

"Kurva!" byla přirozeně první reakce. Hodně neochotně jsme se vrátily do přednáškového sálu.
Z tří set studentů, kteří mají Eko, tu sedělo tak třicet a my jak dvě krávy mezi nimi. Čekalo nás devadesát minut poslouchání věcí jako, že anuita je pravidelně se opakující platba ve stejném časovém okamžiku a ve stejné výši… což pro nás jako přírodovědce je naprostá šílenost… Hlavou se nám honily nejrůznější myšlenky.


To tu vážně budeme do konce?
Mám chuť na tu griotku…
… ani jsme nestihly žvárko…
Viděl už ten kluk moje instastories?

Ale nic z toho jsme nahlas nevyslovily. Místo toho se Scarlett otočila na Kimberly a povídá. "Kim, asi si založím blog."
"Hej, já nad tím taky přemýšlela! Nedávno jsem to říkala Karlovi, že jo Karle," a dloubla loktem našeho kamaráda do žeber.
"Tak nezaložíme něco spolu? Docela se teď v našich životech dějou věci, takže by i bylo o čem psát..."
A bylo to. O jeden den a jednu ošklivou kocovinu později byly Alkoholky na světě.


Jak jsme založily blog už víte a bylo by vhodné napsat takhle na úvod něco o nás. Jsme dvě dvacetileté holčiny a už druhým rokem studujeme jednu pražskou univerzitu.

Kimberly... Na první pohled namyšlená mrcha s iPhonem, Pandorou, Guesskou a Marlborkem v ruce, když ji ale poznáš zjistíš, že není zas taková píča ale v pohodě holka, která si ze sebe umí udělat legraci. Je pro každou srandu a vrhá se do všeho po hlavě. Chodí s jedním šéfkuchařem a krom toho, že je takový kavárenský a barový povaleč, chodí na zumbu a trénuje box s jedním fešákem, aby spálila ty litry vypitého vína. V budoucnu chce být letuškou a prožít vzrušující dobrodružství. To je prostě ona..

Scarlett je pivařka z venkova. Je to holka se psem, gramofonem a polaroidem a vyzná se dokonale v šípových jedech. Miluje zvířata víc než lidi a sama neví, co chce. Pořád se zamilovává do špatných kluků a doufá, že jednou najde svého Pana Božského. (edit: Našla ho, ale jsou jen kamarádi s výhodami!) Umí hodně alkoholových her, ráda míchá drinky, rum zapíjí pivem, má příšerný slovník a dělá ještě horší vtipy. Je docela technický typ ale, miluje umění a psaní a "až bude velká" bude spisovatelkou nebo malířkou (záleží, v čem nebude tak špatná).

A jak zatím proplouváme životem?
Když bylo Scarlett 15, děda její kamarádky jim kladl na srdce: "Holky, hlavně si užívejte! Nevažte se, užívejte života. Já kdybych se mohl vrátit zpátky, já bych si mnohem víc užíval…" Staří lidé jsou přece moudří a měli by se jejich zkušené rady poslouchat, ne?
Tak se snažíme co nejvíc bavit. Nevynecháme žádnou akci, a když se nikde nic neděje, spácháme aspoň chodbovici na kolejích. Máme tu partu, o které se vám budeme zmiňovat, máme svoje lásky, skutečné i platonické, které nám motají hlavu. Prostě žijeme studentský život na plno, jsme všude a vždycky jsme slyšet… A tak to má prostě být.

O tomhle všem náš blog bude. Budeme sem sepisovat naše zážitky, špatná rande, která proběhla, sepíšeme vám nějaké inspirační tipy a triky, alkohry a oblíbené drinky. A v neposlední řadě to vezmeme trochu zodpovědně a seriozně a podělíme se s vámi o to, jaké to na vejšce skutečně je.