KAMILE DEBILE aneb chci být víc než tvoje děvka

27. listopadu 2017 v 17:32 | Scarlett |  Špatné rande
Sedím před otevřeným poznámkovým blokem a snažím se vymyslet článek. Vždycky si svoje myšlenky sepisuju na papír a pak až do elektronické podoby. Na papíru psané ručně se mi zdají skutečnější… Mám chuť psát, velkou chuť, ale věci, co mě napadají, jsou všechny stejně depresivní a na jedno brdo. Tohle má být pozitivní, takže nemůžu psát články jako sarkastická potvora. Možná bych potřebovala sklenku vína… Dřív jsem si k psaní článků otevřela lahvinku a šlo mi to vskutku od srdíčka. Ale víno už nepiju a je pondělí dopoledne, takže…

Mám tolik nápadů, o čem psát, ale netuším, kde začít. Chci vám povyprávět o mé práci, přátelích, o škole… ale nejvíc ze všeho (tak jako každá single holka) teď řeším vztahy. Takže budu psát o vztazích.
Na vztahy jsem špatná, hodně špatná. Vlastně neznám nikoho horšího ani nikoho, kdo by se mi alespoň přibližoval. Neumím vyjadřovat city a opětovat lásku a zamilovávám se do těch nejhorších typů. Jednu takovou příhodu mám teď za sebou a jen mě usvědčila v tom, že chlapi jsou prostě jiný živočišný druh a nejde jim vidět do hlavy.

Představte si tu situaci, kdy posedáváte s kamarády, bavíte se a jde kolem kluk. Kamarádi na něj volají: "pojď k nám!" a on příjde. Vy se na něj podíváte, šťouchnete loktem do kamarádky a co nejtišeji šeptáte: "Ten je hezkej!" Hned takhle v úvodu zjistíte, že máte hodně společného a musíte si na sebe dát kontakt. Zázrak! Prostě když vypadáte hrozně, máte kocovinu z předešlého večera a mluvíte jako dlaždič, normálně by si o vás takový kluk ani neopřel kolo, natož, aby chtěl facebook.

Teď přichází ta nejtěžší část, kamarádky musí kluka schválit. Ukážete jim fotky, screenshoty konverzací, popíšete, jak zní jeho hlas a jak voní… A ony buď souhlasí, nebo vás předem varují, ať od tohohle dáte ruce pryč. Vy ale doufáte, že tenhle bude jinej, nebude to žádný Kamil. (Kamil Debil, ustálené slovní spojení inspirované písní Kamil od Muchy. Tento výraz popisuje všechny bývalé, se kterými nechápete, že jste mohla chodit; kluky, kteří to na vás pořád zkoušej, a všechny ty namachrovaný blbečky, kteří jsou vlastně úplně marní.)

Dáte tomu šanci, jeden venek, druhý venek a kluk se pořád k ničemu neodhodlal. Není gay? Všichni kluci, do kterých se skutečně zamilovávám, jsou nakonec gayové. Až na akci se musíte strašně moc opít s jeho kamarády, aby vám vykecali, že má holku. Au. Samozřejmě první, co následuje, je porada s kamarádkami. "To je škoda, zdál se tak milej," říká jedna, ale druhá oponuje: "Já tě varovala, že to bude Kamil!" a už mi v kontaktech mění jeho jméno na Kamil. (Aby jich tam nebylo málo.)
Pomalu se přes to přenesete, chápete, že i když byl ten kluk úplně dokonalej, nemá to s ním cenu. On se neozve, a život jde dál. V klidu pracujete a řešíte si svoje věci, když v tom se jako vítr znovu přiřítí do vašeho života, celej vysmátej a svobodnej… A vy do toho spadnete znovu. Teď už jste oba single, oba vysokoškoláci, vídáte se každý týden a vy si říkáte, že to konečně bude perfektní. Měníte přezdívku Kamil zase na jeho jméno a i vaše kamarádky mu dávají druhou šanci. Teď na sobě totiž máknul a je ještě hezčí než posledně.

"Konečně by to mohlo fungovat," říkáte si a všechno si malujete růžově. A hádejte, co následuje… tvrdý pád zpátky do reality. Z toho úžasného milého kluka se stane obyčejný fuckboy. Au podruhé. Neví o vás vůbec nic a jediné, co ho zajímá, je jak se vám dostat do kalhotek. Smutné? Jo. Překvapivé? Ani ne. V téhle situaci netuším, co si počít. Já chci vztah a on sex... Každý mi radí něco jiného, já pořád nevím a ten kluk mě má omotanou kolem prstu jako naivní kravku. Dva týdny se neozve, ale najednou napíše a já se z toho můžu zbláznit radostí… Ano takhle pitomá je zamilovanost.

Trápila jsem se hodně dlouho, šla jsem na tolik akcí nalíčená a hezky oblečená jen proto, abych se mu líbila… Trvalo mi to, ale konečně jsem prozřela. Když se teď ozve a zve mě "na pokoj pokecat", nejsem už natolik blbá, abych šla. Vidím, že se chová "jako by mu bylo dvanáct a půl a chtěl seks" (dovolím si citovat mojí kamarádku.) Když si vzpomenu na všechno to trápení, debaty po nocích s kamarádkami: "co kdyby přece jenom…", všechen ten vypitý alkohol a všechny brka, co jsme spolu s ním dali. Naše první pusa, při který jsem necítila žádný posraný motýlky v břiše, ale cítila jsem jeho jazyk, jak mě lechtá až na mandlích… Musím se smát. Občas se prostě na někoho nezdravě moc upneme a říkáme si: "Jo, to je on, už nebudu hledat dál, tohle bude fungovat!" a něčeho takového se těžko vzdává. Láska je prostě těžká a někdy máme plné zuby s hledáním té pravé skutečné a radši se smíříme s dočasným řešení, které je zrovna jednodušší a pohodlnější.

Tohle je oficiálně konec mé společné kapitoly s Kamilem. Potřebovala jsem se vypsat a doopravdy to uzavřít a zapomenout. Prostě jednou Kamil, navždy Kamil…
Jak jste na tom vy? Taky se takhle zamilováváte a upínáte na nesprávné kluky a fuckboye a pak se zbytečně kvůli Kamilům trápíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. listopadu 2017 v 18:10 | Reagovat

Taková situace se mi naštěstí nestala, ale jednou jsem si s jedním Kamilem jen psala a úplně stačilo :-D

2 hlidacidenicek hlidacidenicek | Web | 19. prosince 2017 v 11:45 | Reagovat

Já byla na jednoho Kamila nezdravě fixovaná přibližně osm let.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama