Jak to vlastně začalo?

10. listopadu 2017 v 13:45 | Kimberly & Scarlett |  Ze života
Nápad založit blog se v našich hlavičkách zrodil jednu deštivou středu. Po pár pivech a pizze jsme se vydaly na povinnou přednášku z ekonomiky, ale našim plánem bylo jen pípnou ISICem docházku, a pak to zakotvit někde v hospodě na horké griotce. Horká griotka je totiž v takovém počasí naprostá nutnost.
Už jsme vycházely ze dveří budovy, když zapípal mobil. Psal kamarád: "Posílá papír s docházkou…"

"Kurva!" byla přirozeně první reakce. Hodně neochotně jsme se vrátily do přednáškového sálu.
Z tří set studentů, kteří mají Eko, tu sedělo tak třicet a my jak dvě krávy mezi nimi. Čekalo nás devadesát minut poslouchání věcí jako, že anuita je pravidelně se opakující platba ve stejném časovém okamžiku a ve stejné výši… což pro nás jako přírodovědce je naprostá šílenost… Hlavou se nám honily nejrůznější myšlenky.


To tu vážně budeme do konce?
Mám chuť na tu griotku…
… ani jsme nestihly žvárko…
Viděl už ten kluk moje instastories?

Ale nic z toho jsme nahlas nevyslovily. Místo toho se Scarlett otočila na Kimberly a povídá. "Kim, asi si založím blog."
"Hej, já nad tím taky přemýšlela! Nedávno jsem to říkala Karlovi, že jo Karle," a dloubla loktem našeho kamaráda do žeber.
"Tak nezaložíme něco spolu? Docela se teď v našich životech dějou věci, takže by i bylo o čem psát..."
A bylo to. O jeden den a jednu ošklivou kocovinu později byly Alkoholky na světě.


Jak jsme založily blog už víte a bylo by vhodné napsat takhle na úvod něco o nás. Jsme dvě dvacetileté holčiny a už druhým rokem studujeme jednu pražskou univerzitu.

Kimberly... Na první pohled namyšlená mrcha s iPhonem, Pandorou, Guesskou a Marlborkem v ruce, když ji ale poznáš zjistíš, že není zas taková píča ale v pohodě holka, která si ze sebe umí udělat legraci. Je pro každou srandu a vrhá se do všeho po hlavě. Chodí s jedním šéfkuchařem a krom toho, že je takový kavárenský a barový povaleč, chodí na zumbu a trénuje box s jedním fešákem, aby spálila ty litry vypitého vína. V budoucnu chce být letuškou a prožít vzrušující dobrodružství. To je prostě ona..

Scarlett je pivařka z venkova. Je to holka se psem, gramofonem a polaroidem a vyzná se dokonale v šípových jedech. Miluje zvířata víc než lidi a sama neví, co chce. Pořád se zamilovává do špatných kluků a doufá, že jednou najde svého Pana Božského. (edit: Našla ho, ale jsou jen kamarádi s výhodami!) Umí hodně alkoholových her, ráda míchá drinky, rum zapíjí pivem, má příšerný slovník a dělá ještě horší vtipy. Je docela technický typ ale, miluje umění a psaní a "až bude velká" bude spisovatelkou nebo malířkou (záleží, v čem nebude tak špatná).

A jak zatím proplouváme životem?
Když bylo Scarlett 15, děda její kamarádky jim kladl na srdce: "Holky, hlavně si užívejte! Nevažte se, užívejte života. Já kdybych se mohl vrátit zpátky, já bych si mnohem víc užíval…" Staří lidé jsou přece moudří a měli by se jejich zkušené rady poslouchat, ne?
Tak se snažíme co nejvíc bavit. Nevynecháme žádnou akci, a když se nikde nic neděje, spácháme aspoň chodbovici na kolejích. Máme tu partu, o které se vám budeme zmiňovat, máme svoje lásky, skutečné i platonické, které nám motají hlavu. Prostě žijeme studentský život na plno, jsme všude a vždycky jsme slyšet… A tak to má prostě být.

O tomhle všem náš blog bude. Budeme sem sepisovat naše zážitky, špatná rande, která proběhla, sepíšeme vám nějaké inspirační tipy a triky, alkohry a oblíbené drinky. A v neposlední řadě to vezmeme trochu zodpovědně a seriozně a podělíme se s vámi o to, jaké to na vejšce skutečně je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama