ALKOHOLOVÉ HRY #1

8. prosince 2017 v 12:00 | Scarlett |  Inspirace
Zdravím milé čtenáře,
dnes mám pro vás připravený článek, na který jsem se strašně těšila, až ho napíšu.

Miluju Alkoholové hry a jsem na ně expert! Vlastně umím víc picích her než her normálních, což je možná trochu ostuda. Každopádně, když se v úterý večer nudíte, taková pěkná hra k pivku se vždycky hodí a u kamarádů na kolejích skutečně sklízí úspěchy.

Proto vám sem budu přidávat články s jednotlivými hrami, ať máte inspiraci a můžete si během ponurých zimních večerů něco nového zahrát a pobavit se. Dnes jsem si pro vás připravila tři hry, které u nás v klubovně aktuálně nejvíc frčí. Snad to vysvětlím nějak smysluplně.

Hra: CHYŤ PRASE
Počet hráčů: 4 a více
Pomůcky: budete potřebovat dvě hrací kostky

Pravidla: Hráči si sednou do kroužku a dva, sedící proti sobě, si vezmou kostku (každý jednu). Na začátek je vhodné, aby mezi lidmi s kostkami seděl z každé strany alespoň jeden hráč bez kostky. Odstartuje se začátek hry a hráči s kostkou začnou házet. Hážou tolikrát za sebou, dokud jim nepadne jednička. Jakmile padne jednička, posouvají kostku hráčovi vedle (po směru hodinových ručiček). Jakmile se u jednoho člověka sejdou dvě kostky, chytil prase a musí pít.

Cíl hry: Hodit co nejrychleji jedničku, aby se kostka posunula dál. Když se u někoho sejdou obě kostky, prohrál.
Poznámka: Já osobně mám tuhle hru strašně ráda. Je vhodná na rozjezd, protože až tak často se u ní nepije. Dokonce je to trochu adrenalin, když už se k vám blíží druhá kostka a vy se zběsile snažíte hodit jedničku.



Hra: KUNDA
Počet hráčů: 4 a více (jde i ve třech, ale není to taková sranda)
Pomůcky: dvě hrací kostky

Pravidla: Na začátku hry si každý hráč hodí třikrát jednou kostkou. Jakmile někomu padne číslo tři, je tzv. Kunda. Jakmile dohází všechny a Kundy už jsou určený, začíná samotná hra. Hází se dvěma kostkami po směru hodinových ručiček. Když padne na jedné z kostek 3, znamená to, že pijou kundy a kundy se hned musí napít. Když padne číslo 4, pije člověk, který házel před vámi. Číslo 5 znamená, že pijete vy, a na číslo 6 pije hráč, který hází po vás. Jednička a dvojka na kostkách se ignoruje, nemá žádný význam. Házíte dvěma kostkami, proto platí obě čísla, která hodíte. (uvedu příklad: padne 3 a 5→ pijou kundy (protože 3) a vy (protože 5), pokud jste kunda, pijete 2x.) Toto platí, padnou-li na kostkách různá čísla (např. 3 a 5). Pokud ovšem hodíte dvě stejná čísla (např. 5 a 5), sečtete je a máte počet loků, který vy osobně můžete rozdělit mezi hráče. Můžete je dát všechny jedné osobě nebo rozdělit mezi všechny. To už je čistě na vás.

Takže ještě jednou:
1 - nic
2- nic
3- pijou kundy
4- pije ten před vámi
5- pijete vy
6- pije ten po vás
Dvě stejná čísla- počet loků, které rozdělujete

Cíl hry: opít se, co nejmíň… Hrajeme na tři kola, a pak se znovu hází, aby se vyměnili kundy
Poznámka: Tohle je asi nejvíc zabijácka hra, při které se snadno opijete.



Hra: DRŽ HUBU
Počet hráčů: pět doporučuju alespoň 4 hráče
Pomůcky: žolíkové karty od č. 7 výše. (7, 8, 9, 10, J, Q, K) - pokud je více hráčů, můžete použít i dva balíčky karet



Pravidla: Pravidla této hry jsou ze všech her v tomto článku nejsložitější, a právě proto jsem vám ve vypracovala do tabulky, kterou při hraní doporučuju napsat na kousek papíru, aby měli všichni hráči přehled.
A teď jak se to hraje. Dáte všechny karty na jednu hromádku a postupně si taháte kartu.

Když si vytáhnete 7, pije jeden z vašich sousedů, buď ten vpravo, nebo vlevo. Vy určíte který. Jakmile se napije, kartu odhazujete. Tahá další.

Když si vytáhnete 8, znamená to, že si můžete dojít na záchod. Tuto kartu si u sebe ponecháte v průběhu celé hry pro případ, že byste ji chtěli využít.

Osoba, která si vytáhne kartu 9, si kartu ponechá, dokud si devítku nevytáhne někdo další. Když ji vytáhne někdo další, vy kartu vracíte. Devítka znamená, že celou dobu, co kartu vlastníte, můžete ostatním hráčům pokládat otázky a oni vám musí odpovědět "Drž hubu!" jinak pijou. Uvedu na příkladu. Vytáhla jsem si devítku, tahá další hráč a já se nenápadně ptám: "Co tam máš?" On místo "Drž hubu!" odpoví: "Sedmička…" a v tom případě pije. U devítky se představivosti meze nekladou, můžete se zeptat na cokoliv. "Chutná ti to pivo?" "Co to vlastně piješ dobrého?" "Kdo je teď na řadě?" "A jak vás ta hra baví?"

Vytáhnete-li si číslo 10, napijete se a kartu vracíte.

Kartu J si opět necháváte, dokud si ji nevytáhne někdo další. Tato karta je Palec a pro vás to znamená, že pokud máte tuto kartu, kdykoliv v průběhu hry, můžete položit palec na kraj stolu a všichni to po vás musí zopakovat. Kdo to udělá jako poslední→ pije. Palec můžete dělat, kolikrát budete chtít, žádné omezení není.

Kartou Q máte možnost vybrat jednoho člověka, který se musí napít. Pak kartu zahazujete.

Poslední karta K je Kříž. Stejně jako s kartou palec a otázka→drž hubu, si ji ponecháváte, dokud si kartu nevytáhne další hráč. Kříž znamená, že kdykoliv v průběhu hry můžete překřížit ruce na těle a všichni to musí zopakovat. Opět, kdo to udělá poslední, pije.

Cíl hry: Hrát tak dlouho, dokud nedojdou karty.
Poznámka: Tohle je upřímně moje nejoblíbenější alkoholová hra. Je trošku složitější na pochopení, ale hraje se naprosto snadno a hodně se u ní nasmějete. V tabulce nahoře jsem vám žlutě zvýraznila karty, které jsou jen jednorázové, a nenecháváte si je, abyste měli přehled. A vřele doporučuju si tabulku překreslit a při hraní používat. My tuhle hru hrajeme už hodně dlouho, ale stejně nám do teď visí v klubovně na zdi papír s tím, co která karta znamená.


Doufám, že se vám hry budou líbit a aspoň některé zkusíte. Nenechte se odradit neprofesionálně popsanými pravidly a tím, že to může působit trošku složitě. Piště mi do komentářů, jestli některou z těchto her znáte, nebo jaké hry hrajete vy, ráda se něco nového přiučím. Alkoholu zdar!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 5. února 2018 v 13:48 | Reagovat

To jsou super hry, určtě je zužtkuju :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama