Co nás naučila vysoká škola

10. prosince 2017 v 17:22 | Scarlett |  Vejška
Zdravím.
Na vysoké jsme obě už nějaký ten pátek, tak nás napadlo sepsat takový odlehčený článek o tom, co nás vejška
naučila. Za těch pár semestrů už jsme posbíraly dost zkušeností jak přímo z univerzity, tak z kolejí, kde to prostě žije.

Doufáme, že se vysokoškoláci v některých bodech třeba najdete a středoškoláci, vy si můžete přečíst, co vás může jednou potkat…

1. Na zkoušku se dá naučit za jeden večer. Nedoporučujeme, ale opravdu to jde a můžete odejít s krásnou dvojkou.

2. Matematická videa na youtube vás můžou zachránit. Dejme tomu, že flákáte matiku, najednou je tu den zkoušky a vy zjišťujete, že jste na střední vlastně nebrali matice a v testu na ně budou dva příklady. Zachovejte chladnou hlavu, najděte si na youtube, jak se to vůbec počítá a odejděte od zkoušky s krásnou dvojkou…

3. Zkoušky jsou od toho, abyste to zkoušeli. Nemá cenu zbytečně hrotit, když nedáte zkoušku na poprvé nebo napodruhé. Máme kamarádky, které se už jen při té představě hroutily, a pak to samozřejmě díky stresu nedaly. Takže klid, zas o tolik nejde!

4. Kantoři jsou taky jenom lidi. Pokud nejde o opravdu vysoce postavené a uznávané kantory, nejsou to žádná nevinatka! Je proto normální potkat se s učitelkou na pivku, kouřit s kantorem na chodbě pod cedulí zákaz kouření a dokonce se najdou i takoví, kteří to na vás budou zkoušet… Kim by mohla vyprávět.

5. Vždycky, vždycky ale opravdu vždycky se na kolejích najde někdo, kdo si jde stěžovat na hluk už ve 22:01. Většinou jsou to Rusáci.

6. Že parádní chodbovice jde uspořádat i v pěti lidech. Opravdu, víc nepotřebujete. Stačí ta nejlepší partička, jedna chodba na kolejích, hudba nebo karty a pořádné zásoby pití.

7. Že můžeš pít do rána a hned odtama zamířit do školy. Občas je jednodušší vydržet vzhůru do šesti, než vstávat v šest. Pokud teda plánujete jít z párty hned na hodinu nebo třeba zápočtový test z angličtiny, doporučuju vzít si s sebou aspoň propisku a kosmetickou taštičku. To, že se cítíte jako zombie, neznamená, že tak musíte i vypadat.

8. Všechna pravidla se dají nějakým způsobem obejít. Co si budeme povídat, všechno jde, když se chce. Je libo třeba vanu do kuchyňky na kolejích? Stačí říct týpkovi na recepci a v klidu vás ji nechá pronést dovnitř. K čemu vám ale bude, to už je jiná otázka. Ale určitě se najde někdo, kdo ji použije jako sáňky na sjíždění schodů, možná rozbije dveře a možná i okno.

9. Nejlepší vztahy máte s lidmi, které vídáte jen úplně na šrot. Pokaždé, když vcházím do klubu, hospody nebo na chodbovici s mojí partou se vesele pozdravíme. Jakmile je tam někdo z "kalících kamarádů" už je to nadšený křik, objímání, pusa sem, pusa tam a máte skutečnou radost, že toho člověka vidíte, i když o něm nevíte skoro nic snad kromě toho, že se s nimi strašně dobře pije.

10. Kocovina je dočasná, ale opilecké historky jsou věčné. Tahle pravda se nám potvrzuje neustále. Bude vám špatně, ale ty vzpomínky budou stát za to!
A jak je to u vás? Máte podobné zkušenosti z vejšky nebo nejenom z vejšky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Míša Šislerová Míša Šislerová | E-mail | Web | 11. prosince 2017 v 13:10 | Reagovat

Já teď chodím první semestr na vysokou a čeká mě první zkouškové, tak uvidíme, jak se u mě projeví body 1,2 a 3. Zbytek nic moc, protože nepiju a ani se nijak nezdržuju u hospod či podobných věcí :D ale zasmála jsem se :)

https://wantbefitm.blogspot.cz

2 Simona Simona | Web | 11. prosince 2017 v 18:42 | Reagovat

Pri čítaní som sa dosť nasmiala a musím pripustiť, že článok je pravdivý :D

3 Lenn Lenn | Web | 13. prosince 2017 v 12:02 | Reagovat

Na vejšce jsem zatím prvním semestrem, takže mě první zkouškové teprve čeká :D ale asi prozatím nebudu zkoušet učit se na zkoušku večer před :D :) na hospody, pařby a podobné věci mě neužije :)

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. prosince 2017 v 9:17 | Reagovat

S některými body mohu souhlasit :D

5 Anna Anna | Web | 23. února 2018 v 15:17 | Reagovat

Mám za sebou první zimní semestr na vysoké a zatím to učení nebylo tak hrozné, řekla bych, jak jsem čekala. Na koleji ale nejsem, dojíždím, takže s některými body si nejsem blízká.
O tom, že se dá na zkoušku naučit za jeden večer, ale něco vím. Bohužel, no, ale stejně z toho byla krásná známka. Ale za ty nervy před tím to asi nestálo.
S bodem číslo čtyři souhlasím. U nás ve třídě jsme se dokonce jednou zeptali našeho profesora, jesli s námi půjde na pivo. Šel by, ale časově nám to nesedlo, takže z toho nakonec nic nebylo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama