Slizkej týpek na praxích, aneb proč jsem nedostala zápočet

5. prosince 2017 v 19:26 | Kimberly |  Vejška
Jak jistě víte, součástí každého studia na vysoké škole, jsou i odborné praxe. Je obecně známo, že na vejšce s vámi nezachází tak, jako na střední. Nikdo vás nevodí za ručičku a neříká, co máte dělat. Jste dospělí a ve všem se musíte zorientovat sami. Na jednu stranu, je to fajn, ale má to i své nevýhody. Prostě už nejste děti a občas s vámi zacházejí hůř, než si zasloužíte.

Toto léto jsem se přihlásila na praxi na Tróje, ještě se svým kamarádem Ptáčkem a kamarádkou Blondýnou. Byli jsme taková pohodová parta a rychle jsme se sladili a čas nám utíkal. Představte si tu situaci: Je srpen, venku 40 stupňů a my dřeme ve sklenících a na poli! Práce mi nevadí, jsem zvyklá z domova, ale tohle byly trochu extrémní podmínky... Sedm hodin denně jsme pracovali zadarmo a chovali se k nám strašně.


Nejhorší ze všeho byl týpek, který vedl praxe. Normálně lidi nesoudím podle obalu, ale tenhle týpek na nás už od začátku působil slizce a hádejte co... on takový vážně byl! Představte si vysokého čtyřicátníka, který smrdí potem, a nemůže spustit oči z našich výstřihů. Oukeej, to by se ještě dalo pochopit... ve čtyřiceti stupních tam přece nebudeme v burce (A jak říká Scarlett: když to máš tak to ukaž). Jenomže ten chlap si nemohl odpustit dvojsmysly a nemístné narážky na naše těla. To nám bylo prostě nepříjemné, ale nic jsme neříkaly, nechtěly jsme dělat problémy…

Co si budeme povídat, nebavilo nás to. Kdo by se taky chtěl přehrabovat shnilými jablky nebo očkovat růže (a pak mít ruce poškrábaný tak, že si doma mysleli, že se řežeme). Z naší strany se to neobešlo bez brblání a celou tu dobu jsme se těšily, až konečně přijde půl hodinová pauza na oběd a půjdeme si zapálit. Pamatuji si dodnes, jak to bylo osvobozující. Ale nejvíce osvobozující moment byl, když nás všechny poslední den z praxe pustil o patnáct minut dřív. Byla jsem šťastná a doufala jsem, že Slizouna už nikdy v životě neuvidím.

Teď je prosinec, praxe mám dávno za sebou a z ničeho nic se mi ozval Ptáček. "Kim !!! Průser !!!" Čekala jsem všechno. Třeba že Blondýně udělal dítě, nebo že je v nemocnici, ale tohle fakt ne! Slizoun nám neuznal praxe, které jsou podmínkou k udělení zápočtu. Snažili jsme se to řešit přes garantku předmětu, ale ta nás odkázala zpátky na Slizouna. Ptáček mu teda napsal e-mail ve kterém ho slušně žádal o uznání praxe. A na to jsme dostali odpověď, která nás vážně zaskočila. Stálo tam, že si Slizoun není jistý, zdali provedená práce na uznání praxe stačí. Psal něco o tom, že jsme každý den odcházeli dřív, přestože on sám nás všechny pustil. Nazval nás línými, neschopnými a prý nemůže překousnout naše drzé chování a celkový postoj. Doslova nám napsal, že nemáme na této škole, co pohledávat. A vlastně by bylo lepší, kdybychom nezabírali místo jiným studentům jak na praxi, tak ve škole.

Nevím, co jsme mu udělali. Nic jsme si na něj nedovolili a svou práci jsme si odmakali, takže těžko říct, co mu přelétlo přes nos a proč zrovna nám se takhle mstí. Třeba chce naše výstřihy vidět ještě i příští rok... Uvidíme, jak se to vyvrbí, rozhodně to budeme dál řešit a takhle to nenecháme. Ale stejně mi vrtá hlavou, co to má sakra znamenat.

A z toho všeho plyne ponaučení, že když na praxi, tak jedině ve skafandru!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenn Lenn | Web | 5. prosince 2017 v 21:00 | Reagovat

Člověk v životě narazí na různé lidi, ale tohle je teda drsné. Nejsem si jistá, jestli my na oboru máme nějakou povinnou praxi pro zápočet, ale doufám, že žádného Slizouna nepotkám. Snad se vám to povede vyřešit. :)

2 Slušná úchylačka Slušná úchylačka | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 23:35 | Reagovat

Bohužel myslím, že to nemuselo být jen kvůli výstřihu. Měla jsem stejnou zkušenost se starou ženskou. Možná jen komplexy. Neuznala mi praxi kam jsem chodila 4 tydny (makat zadarmo), a bohuzel jsem si je musela na tom samem miste odchodit znovu, "s asistenci", coz byla jen takova zasterka. Ve skutecnosti jsem zadnou asistenci nemela. Kdybych si to neodchodila podruhe, muzu se rozloucit s titulem.

3 Míša Šislerová Míša Šislerová | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 13:40 | Reagovat

Tak toto bylo dost drsné :/ Přeju mnoho sil, snad vám to uznají... Také jsem na brigádě měla takového Slizouna, ale jak tam začal chodit i můj přítel, najednou to bylo Dobrý den a vůbec se o mě nezajímal :D :D

https://wantbefitm.blogspot.cz

4 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 20:43 | Reagovat

Ty jo, to je hrozný! Já bych se prostě nějak odvolala, dá se třeba nějak doložit docházka nebo něco? Takhle s vámi vyjebávat nemůže přece, o to víc ne, když jste na "akademické půdě", máte být dospělí a chovat se tak. Rozumně. Chjo, tohle nikdy nepochopím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama