Šťastné a vražedné

21. prosince 2017 v 17:08 | Scarlett |  Ze života
Do vánoc zbývají poslední tři dny a lidi kolem blázní. Nemyslím jen tu frontu na Pandoru, co jsem včera viděla na Chodově, ale celkově mi připadá, že je teď každý tak trochu mimo.

Asi tomu nepomáhá ani škola, všechny ty zápočtové testy, předtermíny zkoušek a resty. Všichni řeší jen to, aby se dostali do dalšího semestru, a párty v nedohlednu. Někdo to snáší líp, jiný hůř, ale v úterý jsme s Kim potkaly kluka, který byl tak trochu extrém.

Zrovna jsme nadávaly na to, že se nám nedaří se zápočtem a budeme muset na druhý pokus, protože to bylo šíleně těžké. Kobylku (spolubydlící od Kim) dokonce kvůli zápočtu nepustí na Erasmus… Vyšly jsme před kolej na žvárko a tam nás o oheň poprosil kluk, se kterým Kim párkrát pila.

Já ho viděla poprvé v životě, ale už od pohledu byl zvláštní. Nevím, jestli to bylo výrazem, očima nebo tím, že se zabalený v teplé zimní bundě strašně třásl. Prohodily jsme s ním pár frází vyloženě ze slušnosti, zeptaly se na Vánoce a na školu. Při otázce na školu úplně ztuhnul a přerušil nás: "Ani se neptejte!" A dál potahoval z cigarety a třásl se. Nebyl to třes ze zimy, ale vyloženě z nervů. Takhle moc jsem se netřásla ani před maturitou.

Snažily jsme se změnit téma, a tak Kim prohodila: "Chystá se něco večer?"
Kluk zavrtěl hlavou. "O ničem nevím, maximálně tak vražda."
Uchechtla jsem se a snažila se odlehčit situaci: "V našem případě spíš sebevražda."
"Sebevražda je bezúčelná," řekl kluk s naprosto vážnou tváří.
Znovu jsme se obě zasmály v domnění, že kluk vtipkuje. On se pořád mračil.

Kim, znepokojená jeho stavem, sebrala odvahu a zeptala se: "To je to tak vážný?"
"Takhle vážný to je," odpověděl a z kapsy vytáhl nůž. Nemám teď na mysli nějaký nožík na máslo nebo na chleba ale Bodák, nůž pro ruské automatické pušky s pochvou v režimu nůžky kleště. (Kim se v nožích vyzná a poznala ho na první pohled.)

Oběma nám ztuhla krev v žilách a měly jsme smrt v očích.
Telepaticky jsem ke Kim vysílala myšlenku: "Do prdele, jak se odsud dostaneme?"
Kim to asi cítila stejně, protože vykoktala: "Tak my už tě nebudeme rušit a pomalu půjdeme…"
Ale kluk znovu zavrtěl hlavou: "Ne v pohodě, buďte tady." Při pohledu na nůž jsme obě zůstaly nehybně stát. Vrhaly jsme na sebe vyděšené pohledy, ale snažily se mluvit co nejvíc normálním a ani trochu vyděšeným hlasem.
"Nevíš, kde je tady pošta?" vyhrkla jsem první otázku, co mě napadla. To ho na chvíli zaměstnalo, takže zastrčil nůž a rukama začal naznačovat cestu. Kim ho zase rozptýlila otázkami ohledně ubytovacího stipendia a obě jsme potahovaly z plných plic, abychom měly rychle dokouřeno a mohly vypadnout.
Když se kluk konečně rozloučil se slovy: "Tak já už jdu na pokoj," úlevou jsme si hlasitě oddychly a rozběhly jsme se pryč. (Normálně neběháme. Nikdy.)

"Ty vole, co to bylo?" Byla první slova, na která jsem se zmohla.
"Myslíš, že by fakt někoho zavraždil?" chtěla vědět Kim.
"Působil tak," pokrčila jsem rameny. "Budeme koukat do novin, kdyby o tom třeba psali…"

A co vám tímhle článkem chceme říct? Že i když hodně lidí kolem vánoc strašně zmatkuje a je ve stresu, je to úplně zbytečné. Vánoce mají být svátky rodiny, pohody a míru a na to nesmíme zapomínat. Ať už jde o problémy doma, ve škole, nebo s dárky, nemá cenu to zbytečně hrotit a dělat něco šíleného, všechno se dá nějakým způsobem vyřešit.


Jak to mátě vy? Stresujete se před Vánoci, nebo jsou pro vás Vánoce (tak jako pro mě) hlavně svátky pohody a odpočinku?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. prosince 2017 v 17:31 | Reagovat

Já si vše nechystám předem abych měla klid. S tím klukem je to teda síla! :-(

2 Hann Hann | Web | 23. prosince 2017 v 16:16 | Reagovat

Toto období i to těsně před létem úplně nenávidím. Je toho ve škole vždycky strašně moc a ja bych se na to nejraději všechno vykvajzla. A honění za "dokonalymi" dárky taky nemám ráda. Já si stojím za tím, udělat radost, ne dávat dary pomalu hodnoty auta, které jsou podle mě zbytečné a peníze by se daly investovat lépe a jinak. Jinak ti přeji krásné a poklidné Vánoce! Snad ro vše v klidu všichni zvládneme! :-)

3 jsemucitelka jsemucitelka | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 18:34 | Reagovat

No, docela psycho. :-D Taky bych nevěděla, co v tu chvíli dělat.

Já letos měla svátky opravdu hektické, nejenom, že to ve škole bylo také náročné, kor když jsme museli učit do pátka. Děti už se stejně nesoustředily.

Já se ale konečně dočkala vytouženého bytu a tak jsem po nocích malovala, uklízela, vysávala, stěhovala, myla nádobí, prala, vytírala.... :-D abych měla do Vánoc byt hotový. Nevím jak, ale nakonec jsem to dokázala a teď si užívám vánoční pohodičku ve vysněném pokoji u pohádek. :)

4 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 7:37 | Reagovat

Doufám, že jste měly klidné a krásné Váoce. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama