Proč se z mladé pohodářky stane stará semetrika?

25. února 2018 v 13:07 | Scarlett |  Ze života
Zamysleli jste se někdy nad těmi pitomými vtípky, které starší generace sdílejí na facebooku nebo které slýcháváte v hospodách? Mám na mysli vtípky o tom "jaká je moje stará semetrika, furie, megera, Xantipa…". Připomíná mi to našeho fyzikáře z gymplu, který nám nadával za to, že se nepřezouváme. On sám se prý musel doma přezouvat už u branky, jinak ho manželka nutila vytírat celý barák.

Je to úsměvné a celé to vnímáme jaksi s nadsázkou, ale ono na tom něco bude. Proč by se ze všech těch mladých pohodových, hodných holek takové potvory vůbec staly? Teď se nechci nikoho nějak dotknout, ale po dlouhých úvahách jsem dospěla k názoru, že za to můžou chlapi. Jen si vyslechněte moje argumenty, než mě obviníte, že jsem blbka, co nedokáže uznat svou chybu a všechno svádí na chlapy.


Když se mezi mými přáteli snažím najít nejvíce funkční páry, kterým to roky klape, vždycky je v tom stejný vzorec. Chlap, který je prostě pařez a ženská, která jím manipuluje. Drží si ho pěkně zkrátka a on skáče, jak ona píská. Ona se postará o něj a o domácnost, dává mu čas na kamarády, ale moc dobře si hlídá, s kým se stýká. On z ní má možná trochu strach, takže ji nepodvede, protože ví, jaký má jeho holka přehled o jeho životě a že by na to přišla. Můžou se stokrát rozejít, ale stejně se dají zase dohromady. A když to ukončí kluk, ta holka to tak nenechá a do dvou týdnů to dají zase dohromady.

Vidím tohle u desítky párů z mého okolí, kdy žena prostě musí převzít vedoucí funkci. Občas se musí nehorázně naštvat a musí udělat scénu, aby chlap pochopil, že tohle přestřelil. A když bude opakovat, že se "nic nestalo" a "jsem v pohodě", jemu to nedojde, pokud to neřeknete na plnou hubu, protože tady náznaky nefungují. Možná je to tím, že muži nejsou tak intuitivní a nemají takovou úroveň empatie než něžnější pohlaví, ale to jsou jen mé dohady.

Takže závěr mého hloubání nad tím, proč se Pařez chová jako pařez a proč zase jinej debil opustil strašně super holku, o kterou se snažil přes půl roku, a vrátil se k naprostý hysterický krávě, co kundou manipulovala s jeho mozkem, je tento: My holky se prostě jako furie chovat musíme, abychom si do budoucna vztah udržely. Protože žádný normální chlap vám nečte myšlenky, neví, co přesně teď potřebujete, nebo nepozná, kdy udělal něco špatně, když to nedáte dostatečně najevo. Řekne si jen: "já mám super holku, že jí tohle nevadí", i když vám to kurva moc vadí, ale nechcete být za hysterku, tak to prostě neklapne. A co si budeme, žádnej chlap si s vámi pokaždé v klidu nesedne a nepromluví si o citech a myšlenkách a snech, pokud nemá trochu zženštilejší stránku osobnosti.


A z toho všeho vyplývá, že si za ty pitomý vtipy a nadávání na starou můžete, pánové, sami… Protože kdybyste byli možná trochu citlivější a všímavější (ne zase moc, to je taky špatně, musíte trefit tu správnou dávku citlivosti), nečekala by na vás doma nasraná fúrie, až se budete ve tři ráno totálně na šrot vracet z hospody.


Poznáváte se v tom někdo? Souhlasíte nebo máte jiný názor? Máte s podobnou situací zkušenosti? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. února 2018 v 13:33 | Reagovat

Hm, co takhle mezi "nic neříkat a chtít čtení myšlenek" a "vyvádět jako megera" šoupnout takovou zajímavou věc zvanou klidný dialog?

2 Aerosol Aerosol | Web | 25. února 2018 v 13:42 | Reagovat

Musím súhlasiť s Ann Taylor - tá možnosť pokojného riešenia vecí tam fakt je. "Potešilo by ma toto a toto..." "Minule si mi nechtiac ublížil, tak ťa chcem poprosiť, aby si toto už nerobil...". Keď ľudia nehovoria o svojich očakávaniach a túžbach, nemôžu sa diviť, že ten druhý nevie, čo sa v jeho hlave odohráva. Náznaky nefungujú - nie len v partnerských vzťahoch, ale vo všetkých.

3 Aneta Aneta | E-mail | Web | 25. února 2018 v 13:55 | Reagovat

Jako rozumím tomu, odkud vycházíš a přesto mi na článku spoustu věcí nesedí. Upřímně kdybychom se s příteli před rokem ještě více hádali a snažili se prosadit to svoje, tak už spolu dávno nejsme.
Musí se ustupovat, musí ustupovat oba a oba musí být ochotní vcítit se do kůže toho druhého a hlavně uznat chybu!
Já sama jsem ze začátku hodně bojovala s tím, abych dala najevo, co se mi nelíbí a zároveň nebyla fúrie - a často jsem jako fúrie končila. A to prostě není dobrý.
Takže existuje i jiná cesta! ;)

<a href="http://infinitetreasure.blogspot.cz/">Infinite treasure</a>

4 Kitty Kitty | Web | 25. února 2018 v 23:12 | Reagovat

Jako základ BY MĚL BÝT mluvit spolu. Ale máš pravdu, chlapi to nemají rádi a potom jsou ženy nespokojený, čili furiózní. Postřehy máš dobrý, jen pro mě "trochu mladým slohem"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama