The End of the F***ing World

6. února 2018 v 19:41 | Scarlett |  Inspirace
Jakožto seriáloholik přicházím s trochu netradičním článkem na tomhle blogu. Přece jenom už je konec zkouškového, většina si užívá poslední týden volna, než začne nový semestr. A pokud je u vás taky taková zima jako tady, není lepší aktivita, než zalést si pod peřinu a pustit si kvalitní seriál. O tomhle seriálu jsem četla na zahraničních webech už takový dva týdny zpátky a měla jsem v plánu ho zkouknout, ale nemohla jsem se k tomu dokopat. Všude byla miliarda skvělých hodnocení, ale já pochybovala, že se mi seriál bude líbit

Zvrat nastal minulou sobotu, kdy jsme seděli na plese u baru, a přišel kamarád. Možná spíš známej než kamarád, ale prostě kluk s naprosto dokonalým vkusem na filmy a seriály. Byl nakalenej, ale hned mě poznal a povídá: "Scarlett, až nebudu tak ožralej, tak ti napíšu a doporučím ti super seriál!"
Ušklíbla jsem se a zvedla jedno obočí: "The End of the F***ing World?" zkusila jsem si namátkou tipnout.
Klučina vykulil oči. "Jak to víš?" - "Jsem vědma!" A to mě donutilo se na seriál podívat…

Ale proč byste mu měli dát šanci i vy? Mám pro vás tři důvody:

1. Je krátký. Má osm epizod, každá má tak 20-25 minut… To znamená, že za tři a půl hodinky máte zkouknuto… Takže jeden zasněžený studený večer můžete věnovat krátkému seriálu s krásnou britskou angličtinou.

2. Je dokonale zpracovaný. Ať už kamera, soundtracky, herecké výkony nebo samotný scénář, opravdu se jedná o propracované dílo.

3. Je naprosto šílený. V jednu chvíli nebudete vědět, co si o seriálu myslet, protože je prostě divný. Hlavní postavy jsou zvláštní outsideři, mají šílená nutkání a celé to je jedna divoká jízda. Budete je nesnášet, pak je budete milovat, během osmi dílů je poznáte a budete s nimi soucítit.

A o čem seriál vlastně je?

Hlavní hrdinové jsou sedmnáctiletí James a Alyssa. James si o sobě myslí, že je psychopat a chtěl by zkusit zabít člověka, aby zjistil, jestli něco cítí. Alyssa má hodně hrubý slovník, je divoká a porušuje pravidla. Tihle dva se náhodou dají dohromady a rozhodnou se utéct z domova, porušovat zákony a opravdu žít. Je to takový britský teen příběh Bonnie a Clyda, seriál si nebere servítky vůbec s ničím a má dost sarkastický humor. Dokonale jsou tu zobrazeny vnitřní monology, propracované dialogy i vedlejší postavy, takže se všechno netočí jen kolem Jamese a Alyssy… Oba hlavní hrdinové jsou magoři, ale čím líp je poznáváte, tím radši je máte. Jsou prostě zajímaví a zábavní a všechno je tak trošku absurdní... Ale podle mého skromného názoru je to naprostá bomba a jednou z tohohle seriálu bude kult.


"That was the day I learned that silence is really loud. When you have silence, it's hard to keep stuff out. It's all there."


Znáte tenhle seriál? Líbil se vám? Dáte mu šanci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama