Vejška

10 situací, které vás potkají na vysokoškolské párty

14. dubna 2018 v 10:22 | Scarlett
1. SLUŠNÁ HOLKA SE SUNDÁ - Slušná holka, co moc nepije, si tenhle večer řekne něco ve stylu "žijeme len raz" nebo "mladá jsem jenom jednou" a vy ji potkáte na záchodcích, jak do sebe láduje kouli, emko nebo rovnou lajnu kokainu… No a v kombinaci s alkoholem to je super zážitek, který si pak nepamatuje. Zato všem ostatním utkví v hlavě vzpomínka na sjetou holčinu, jak pobíhá po klubu a všem říká: "Měla jsem emko!"

2. NĚKDO VÁM BUDE NABÍZET DROGY - U nás je na to specialista nás kamarád Dámička. Zeptáš se ho jen: "Dámičko, jdeme na cigárko?" a on už vytahuje z tašky LSD… Hodně složitě mu pak musíme vysvětlovat, že drogy jsou pod naši úroveň.

Co nás naučila vysoká škola

10. prosince 2017 v 17:22 | Scarlett
Zdravím.
Na vysoké jsme obě už nějaký ten pátek, tak nás napadlo sepsat takový odlehčený článek o tom, co nás vejška
naučila. Za těch pár semestrů už jsme posbíraly dost zkušeností jak přímo z univerzity, tak z kolejí, kde to prostě žije.

Doufáme, že se vysokoškoláci v některých bodech třeba najdete a středoškoláci, vy si můžete přečíst, co vás může jednou potkat…

1. Na zkoušku se dá naučit za jeden večer. Nedoporučujeme, ale opravdu to jde a můžete odejít s krásnou dvojkou.

2. Matematická videa na youtube vás můžou zachránit. Dejme tomu, že flákáte matiku, najednou je tu den zkoušky a vy zjišťujete, že jste na střední vlastně nebrali matice a v testu na ně budou dva příklady. Zachovejte chladnou hlavu, najděte si na youtube, jak se to vůbec počítá a odejděte od zkoušky s krásnou dvojkou…

3. Zkoušky jsou od toho, abyste to zkoušeli. Nemá cenu zbytečně hrotit, když nedáte zkoušku na poprvé nebo napodruhé. Máme kamarádky, které se už jen při té představě hroutily, a pak to samozřejmě díky stresu nedaly. Takže klid, zas o tolik nejde!

Slizkej týpek na praxích, aneb proč jsem nedostala zápočet

5. prosince 2017 v 19:26 | Kimberly
Jak jistě víte, součástí každého studia na vysoké škole, jsou i odborné praxe. Je obecně známo, že na vejšce s vámi nezachází tak, jako na střední. Nikdo vás nevodí za ručičku a neříká, co máte dělat. Jste dospělí a ve všem se musíte zorientovat sami. Na jednu stranu, je to fajn, ale má to i své nevýhody. Prostě už nejste děti a občas s vámi zacházejí hůř, než si zasloužíte.

Toto léto jsem se přihlásila na praxi na Tróje, ještě se svým kamarádem Ptáčkem a kamarádkou Blondýnou. Byli jsme taková pohodová parta a rychle jsme se sladili a čas nám utíkal. Představte si tu situaci: Je srpen, venku 40 stupňů a my dřeme ve sklenících a na poli! Práce mi nevadí, jsem zvyklá z domova, ale tohle byly trochu extrémní podmínky... Sedm hodin denně jsme pracovali zadarmo a chovali se k nám strašně.
 
 

Reklama